Dar pro organizaci Člověk v tísni

SOS Ukrajina

 

Není nám lhostejná humanitární krize vzniklá nesmyslnou válkou na Ukrajině. Není nám lhostejný osud lidí, zejména žen a dětí, kteří museli náhle opustit své domovy, své blízké, otce svých dětí. Společnost Kovář Plus se snažila vždy v minulosti pomáhat finančními dary zejména ve zdravotní a sociální oblasti. Proto jsme se rozhodli opět pomoci a to darem ve výši 1 000 000 Kč pro společnost Člověk v tísni, o. p. s., která vyhlásila sbírku SOS Ukrajina a jejíž činnosti si velmi vážíme. Doufáme, že i náš dar přispěje k návratu lidí zasažených válkou k normálnímu životu.

Poděkování
Člověk v tísni ihned po začátku aktuálního konfliktu začal dodávat humanitární pomoc na Ukrajinu a poskytovat podporu uprchlíkům přicházejícím do České republiky i dalších států.

Působíme na západě i východě Ukrajiny, kam míří naše humanitární kamiony a vlaky a kde působí náš více než stočlenný tým, v okolních státech pomáháme příchozím z Ukrajiny sami nebo ve spolupráci s místními organizacemi, ve většině krajů České republiky poskytujeme sociální pomoc uprchlíkům. To všechno díky podpoře našich dárců, kteří nám darovali miliardu a půl korun během prvních pár týdnů po začátku ruské invaze. Velmi si vážíme našich individuálních i firemních dárců, mezi nimi i společnosti KOVÁŘ Plus s.r.o., kterým situace na Ukrajině není lhostejná a díky nimž můžeme poskytovat potřebnou humanitární pomoc na Ukrajině a pomáhat uprchlíkům v česku.

Více o naší pomoci v uplynulém měsíci se dozvíte v tomto článku.